Web-бібліотека

WEB-бібліотека містить добірку матеріалів із відкритих джерел у вільному доступі та автентичні авторські розробки з оплатою за користування. Унікальність WEB-бібліотеки полягає в можливості для всіх викладачів безкоштовно публікувати власні напрацювання та отримувати плату за їх використання. Запрошуємо всіх освітян приєднатися до нас! Передавайте ваші роботи (розробки до занять, презентації, роздатковий матеріал тощо) до нашої бази, наші фахівці допоможуть у їх оформленні і вони стануть необхідним і корисним надбанням освіти України!
На головну

Free

Міжпредметні зв’язки в навчальному процесі професійно-технічних закладів освіти
  • Назва:Міжпредметні зв’язки в навчальному процесі професійно-технічних закладів освіти
  • Автори:Н.М. Очеретяна
  • Рік видання:2006
  • Категорія:Професійно-технічна освіта

В даному посібнику відображені основні способи і напрями, шляхи та форми впровадження міжпредметних зв’язків:
1. Засоби впровадження міжпредметних зв’язків: а) сіткове планування учбового процесу; б) перспективно-тематичне планування; в) складання таблиць взаємозв’язку учбових предметів; г) групування предметів в цикли. 
2. Основні напрямки в здійсненні міжпредметних зв’язків: а) використання знань, вмінь та навичок учнів із загальноосвітніх предметів при вивченні спеціальних предметів; б) використання знань, вмінь і навичок учнів із спеціальних предметів при вивченні загальноосвітніх предметів, тобто цілеспрямоване використання знань з одних предметів при вивченні інших; в) розроблення карток – завдань професійного напрямку із загальноосвітніх предметів; г) виготовлення наочних посібників з використанням міжпредметних зв’язків; д) розроблене комплексних завдань для проходження виробничої практики.
3. Шляхи і форми впровадження міжпредметних зв’язків: а) різні типи уроків; б) гуртки технічної творчості; в) комплексні екскурсії; технічні конференції про введення нової техніки та технологій, а також після проходження виробничої практики.

Методичні рекомендації призначені для викладачів та майстрів виробничого навчання професійно-технічних закладів.